X


KIŞ SPORLARINI SEVENLER İÇİN, MELCHESEE FRUTT!

image banner

Kışın dondurucu soğuğunu çekici kılan ve insanları evlerinden dışarı taşıyan iki şey biliyorum, biri Noel marketleri diğeri ise kayak merkezleri. Kış sporları olmasa sanırım hepimiz eve kapanıp depresyona girerdik.

Kayak sevenler için bu yazımda tavsiye edeceğim çok özel bir yer. İsviçre, Avusturya, Almanya üçlüsünde güzel kayak merkezleri olduğu bilinir. Fakat Alp dağlarının doğasından ve fark yaratan ödüllü mimarileri dolayısıyla en iyilerini İsviçre’de bulabilirsiniz. Alplerin konumu bu alanı bir kış cennetine çeviriyor. İsviçrelilerin de çok ayrı tuttuğu bir yer Melchsee Frutt. İsviçre haritasını elinize alıp tam ortasına bir iğne koyarsanız, iste tam orda bu Frutt. Zürich’e arabayla yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta. İsterseniz ailece isterseniz sadece arkadaşınızla gidebileceğiniz çok özel bir otel. Resort, Lodge&Spa ve Frutt Family olarak üç farklı konseptte yer altından tünellerle birleşik oteller. En çekici yani ise otelin giriş kapisindan kayak pistine adim atıyor olmanız. Benim içinse otelin iç mimarisi ve her kösesinde bulunan Peter Bissig eseri sempatik ahşap heykeller. Aslında Frutt Lodge otelleri oldukça eski aile oteli, 2011´de ilave olarak inşa ettikleri bu Lodge kısmı sadece yetişkinlere ayrılmış Spa oteli. Mimari Lussi+Partner ve Architekturwerk AG, içmimarı Matthias Buser.

Melchsee-Frutt'daki yeni Hotel Frutt Lodge & Spa, 2004 yılında yangınla tahrip olan eski Kurhaus Frutt'ın yerini aldı. Orijinal binanın basit şekli kullanılmış. Otel binası çevredeki dağların tam aksine, binanın sadeliği bütününde daha da etkileyici ve görkemli bir etki yaratıyor. Sağlam dış yapı ile güvenli hoş bir his uyandıran iç mekan sizi karşılıyor ilk. Sonra detayları görüyorsunuz, aradığınız her şey yerinde ve kararında. Masif meşe zeminler, yüksek kaliteli ahşap paneller ve bir dizi farklı tekstil ile konforlu ve sade bir atmosfer yaratılmış. Binanın doğu kanadındaki 16 daire ile 58 otel odası ve 3 süitten oluşuyor. Etkileyici, iki katlı otel fuayesi ve zarif restoranları sizi Melchsee ve çevresindeki dağların nefes kesici manzaralarının keyfini çıkarmaya davet ediyor. Bunlar özellikle otelin lodge atmosferini vurgulamaktadır. Binanın tabanındaki spa alanı, geniş tasarımıyla şaşırtıyor. Kışı spor ve spa ile geçirmeyi sevenlere iyi bir tavsiye. Tabi bahar aylarında da ziyaret edilebilir. O zaman doğanın yeşilini hakkıyla görebilir ve dağda keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.